Alexandre Liwentaali maja

1

Aadress: Lõõtsa 12

Alexandre Liwentaali büroohoone

 

Lõõtsa 12 büroohoone on saanud nime Eesti juurtega aviaatori ning lennunduse edendaja Alexandre Liwentaal´i järgi. Temanimeline büroohoone loob sellega lähedalasuva lennujaama ning Ülemiste City vahel ajastuülese mõttelise silla.

 

Õhuline välisfassaad

 

Alexandre Liwentaali büroohoone välisfassaad on kujundatud õhuliselt kärjemustrilisena. Büroohoone peasissepääsu tähistab kahe korruse kõrguselt põhifassaadist eristuv portaal. Büroohoone välisilme on sobitatud kõrvalasuva Valukoja parkimismaja ja lennujaama ajaloolise terminalihoone vertikaalsete kujunduselementidega.

 

Alati avatud

 

Lennukad ideed võivad tulla igal ajal, seepärast on büroohoonesse sissepääs tagatud ööpäevaringselt. Kõigil Alexandre Liwentaali büroohoone korrustel asuvad üüripinnad, hoone keskel on liftihall ja trepikoda. Esimese korruse büroodel on ka eraldi sissepääs.

 

Suured ja väikesed bürood

 

Alexandre Liwentaali büroohoone tüüpkorruseid (3.-13. korrus) saab kasutada ühe suure büroona või soovi korral jagatuna kuni neljaks eraldiseisvaks bürooks. Hästi läbimõeldud tehnosüsteemide paigutus võimaldab paindlikku ruumilahendust. Nii saab moodulseinte abil ruume vastavalt vajadusele muuta.

 

Meeldiv sisekliima

 

Büroohoone tipptasemel tehnosüsteemid annavad üürnikele võimaluse luua soovikohane sisekliima. Õhutemperatuuri saab erinevaks seadistada vajadusel iga 2,5 m laiuse ruumimooduli kaupa.

Valgustid on paigaldatud töötsoonide keskmesse, jagades silmasõbralikku valgust kõige sobilikuma üldlevinud standardi järgi.

Maja köetakse keskkonnasõbralikult, esimesel korrusel asuva, gaasikatlamaja abil.

 

Üldandmed:

Aadress:    Lõõtsa 12

Üldpindala:   9697 m2

Büroopind:  9085 m2

Korruselisus:   13 korrust

Leed sertifikaat: LEED Gold

Arhitektuurilahendus:  Novarc Group AS

Arendaja: Technopolis Ülemiste AS

Valmimisaeg:   2018 II kvartal