Ernst Öpiku maja

Opiku-Arihoone-1030x591

Aadress: Valukoja 8

Eesti astronoomiakoolkonna ühe rajaja Ernst Julius Öpiku järgi nime saanud 13-korruseline esinduslik büroohoone vaadetega lennujaamale, Ülemiste järvele ja Tallinna vanalinnale on disainitud arvestama kõiki kaasaegse ettevõtte vajadusi – stiilne ja esinduslik ning samaaegselt igakülgselt läbimõeldud ja efektiivne. Innovaatilist ettevõtlust toetavasse Ülemiste City linnakusse hästisulanduv ärihoone valmib 2016 sügisel.

UNIKAALNE
Ernst Julius Öpik oli Eesti astronoomiakoolkonna üks rajajaid ja oma põlvkonna väljapaistvamaid astrofüüsikuid. Vastandina järjest enam levivale kitsale spetsialiseerumisele püüdis ta igat küsimust käsitleda vastastikustes suhetes kogu ülejäänud universumiga. Samamoodi on mitmekülgselt läbi mõeldud ka Öpiku nime kandev uuenduslik büroohoone Ülemiste Citys. Moodne musta ja valge pinna vastandumine hoone fassaadis iseloomustab justnimelt Öpiku uurimistöö morfoloogilist lähenemist.

ÖKONOOMNE
Öpiku maja projekt vastab LEED Gold sertifikaadi nõuetele, mis tagab hoone energiatõhususe ja keskkonnasõbra-likkuse. Hoone on projekteeritud vastavaks B-enegiaklassi nõuetele, mis hoiab kütte- ja jahutuskulud väga madalal.  Büroode sisekliimat saab reguleerida vastavalt oma soovile ja vajadusel ka erinevate ruumide kaupa.

PAINDLIK JA MUGAV
Sisekujunduses on rentnikel võimalik valida nelja standardlahenduse vahel ning leida endale sobiva suurusega büroo, sest 1256-ruutmeetriseid tüüp-korruseid saab kasutada nii ühe suure büroona kui jagatuna kuni kaheksaks eraldiseisvaks kontoriks. Hoone esimesel korrusel on avar fuajee hubaseks kohtumispaigaks ja kohvik mugavaks lõunaks, millele pakuvad vaheldust mitmed eriilmelised toidukohad mujal Ülemiste Citys. Kaasaegsetele invanõuetele vastavas hoones on 6 lifti, mis võimaldab kiiret liikumist nii töötajale kui külastajatele. 0-korrusele on planeeritud töötajate jalgrattaparkla ja mõnusalt parkimiskohti autodele, samuti on parkimisvõimalused maja lähedal erinevates parklates. Sissepääs hoonesse on tagatud 24/7.

LEED GOLD SERTIFIKAAT
Rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaat LEED antakse hoonetele, mis järgivad ehitusel ja opereerimisel säästva arengu ja keskkonnasäästu põhimõtteid. LEED hindab objekte kuues keskkonna seisukohalt olulises valdkonnas: jätkusuutlik arendamine ehitusplatsil, vee säästmine, efektiivne energiakasutus, materjalide valik, hoone sisekeskkonna kvaliteet ning uuenduslik disain.

ÖPIKU MAJA ÜLDANDMED

Aadress: Valukoja 8
Büroopinda: 14 755 m2
Korruselisus: 13 korrust
Arhitektuurilahendus: Architect 11
Arendaja: Mainor Ülemiste AS
Ehituse algus: 2015 kevad
Valmimisaeg: 2016 sügis