Johannes Käisi maja

johannes-kaisi-maja

Aadress: Lõõtsa 4

Technopolis Ülemiste ASi poolt opereeritav Johannes Käisi nimeline büroohoone asub Ülemiste City linnakus aadressil Lõõtsa 4.

Ülemiste Citys asuva büroohoone arhitektuurilahenduses on ühendatud eakas hoonetes peituv sotsiaalne ajalugu ja nüüdisaegsed arhitektuurivõtted. Hoonele on juurde ehitatud kaks lisakorrust.

Vanast tootmishoonest alles jäänud ja välja puhastatud paekivimüüride ning punasest tellisest aknakaarte kõrval torkab silma palju tänapäevale iseloomulikku klaasi. Sellega tuuakse kunagistesse pimedavõitu tehasehoonetesse büroo toimimiseks vajalikku valgust.

Maja U-kujuline põhiplaan loob kontakti kahe bürooploki vahel ja tekitab mõnusa siseõue, kus paiknevad ka hoone kolm sissepääsu. Hoovi ilmestab esinduslik paekivifassaad, erivalgus ja konteinerhaljastus, mis annab kogu kompleksile iseäraliku karakteri.

Ruumis sees on vana säilinud üksikute paekiviseinte näol. Nagu nüüdisaegses büroos tavaks, on panustatud kergesti ümbermängitavatele ruumidele ja kergseinu saab struktuurimuutuste korral hõlpsasti ümber mängida. Igal bürool on ka isiklikud tualettruumid ja köögiosa särtsakat värvi mööbliga.

Hoone nimi: Johannes Käis
Aadress: Lõõtsa tn 4
Üldpindala: 5348 m2
Büroopind kokku: 4944 m2
Korruselisus: 4/5 korrust
Arhitektuurilahendus: AS Restor, Mart Kesküla
Ehitaja: AS Restor
Arendaja: Technopolis Ülemiste AS
Valmimisaeg: 2008

 
Uuri lähemalt hoonet