Ragnar Nurkse kolmiktorn

ragnar-nurkse-kolmiktorn

Aadress: Lõõtsa 8a

Technopolis Ülemiste ASi poolt opereeritav äri- ja büroohoone asub Ülemiste City innovatsioonilinnakus aadressil Lõõtsa tänav 8a.

Kümnekorruselises ärihoones on kokku ligi 24 000 m² büroopinda. Hoone valmimisega kasvab Ülemiste City büroopindade maht 50% ning see toob ärilinnakusse ca 2500 uut töötajat. Kolmiktorni ehitusse on investeeritud üle 30 miljoni euro.

Kolmiktorn on oma nime saanud maailmanimega Eesti päritolu majandusteadlase Ragnar Nurkse järgi.

Büroohoone planeerimisel on lähtutud keskkonnasõbralikkusest ning energiatõhususest – kolmiktorni kaalutud energiakasutuse klass on ”C”.

Maja on varustatud kaasaegsete kommunikatsiooni- ja ventilatsioonilahendustega. Ruumides on mehhaaniline sisse- ja väljapuhkeventilatsioon koos jahutussüsteemiga, mis tagavad sobiva temperatuuri. Sisekliimat saab klient vastavalt vajadusele reguleerida ka erinevate ruumide kaupa. Suurt rõhku on pandud heliisolatsioonile.

Kolmiktorni iga korruse keskel asub liftihall ja trepikoda. Ratastoolis liikleja saab hoones liikuda liftiga, mis on varustatud ka pimekirja nuppudega. Hoone esimese torni avaras esindusfuajees tervitab vastuvõtusekretär. Sissepääs kolmiktorni on tagatud 24/7.

Erinevalt tavapärastest büroohoonetest, kus planeeringu muutmine on aja- ja ressursimahukas, on kolmiktornis büroopindade ruumilahenduse muutmine lihtne ja mugav.

Kolmiktorni tüüpkorruseid (3.-10. korrus) saab kasutada ühe suure büroona või jagada need soovi korral kuni neljaks eraldiseisvaks bürooks. Büroopindade vaheseinu on võimalik liigutada ning ruumide ja töökohtade arvu suurendada või vähendada. Üleandmise hetkel on ruumid viimistletud ning kasutusvalmis.

 

Hoone nimi: Ragnar Nurkse kolmiktorn
Aadress: Lõõtsa tn 8a
Üldpindala: 7622 m2
Büroopind kokku: 24 000 m2
Korruselisus: kolm 10-korruselist hoonet (I, II ja III torn)
Arhitektuurilahendus: Oliver Lemarchandi, Larkas & Laine OY
Ehitaja: NCC Eesti AS
Arendaja: Technopolis Ülemiste AS
Valmimisaeg: 2013a. IV kvartal

 

Uuri lähemalt hoonet