mingle

Ülemiste City tutvustus

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Linnaku arendamine sai alguse 2005. aastal. Tänaseks on siin välja töötatud hästitoimiv majandusstruktuur. Välja on ehitatud  140 000 m² kaasaegset büroopinda, 9000 m2 kultuuripinda (koolid, lasteaed, spordisaal) ning lisaks on linnakus veel ca 127 000 m² tööstus- ja laopinda. 2016. aastaks tegutseb Ülemiste Citys ligikaudu 300 ettevõtet, kus on endale töökoha leidnud ca 7000 töötajat.

Ülemiste City eeliseks on hea asukoht – linnak paikneb Tallinnasse suubuvate suurte magistraalide Tartu maantee ja Peterburi maantee vahetus läheduses, 700 m kaugusel Tallinna lennujaamast ja 300 m kaugusel Ülemiste rongipeatusest ning vaid 10-minutilise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast. Paljudest Tallinna linnaosadest pääseb Ülemiste Citysse ühistranspordiga.

Linnakule annavad lisaväärtust lähedal asuvad suured kaubanduskeskused, linnakus töötav Ettevõtluskõrgkool Mainor,  Kalli-kalli lasteaed, Tallinna Rahvusvaheline Kool aga ka rattamaja, toitlustuskohad, park jpm. Rajatud suured autoparklad mahutavad kokku ligi 2000 sõiduautot.

Ülemiste City on loomingulist ja impulsiivsust soodustav, ainulaadne ning inspireeriv keskkond. Austamaks Eesti teadusajalugu saavad kõik Ülemiste Citysse rajatud uued või renoveeritavad hooned nime meie teaduse suurkujude järgi – näiteks on siin Ludvig Puusepa, Walter Zappi, Ragnar Nurkse, Ustus Aguri, Artur Lindi, Johannes Käisi ja Boris Tamme nimelised hooned.

Kolmandikku Ülemiste Cityst arendab Technopolis Ülemiste AS, millest 51% kuulub ärikinnisvara ja –tugiteenuste pakkumisega tegelevale Soome börsifirmale Technopolis Plc.  Kaht kolmandikku linnakust arendab Mainor Ülemiste AS, millele kuulub ka 49% Technopolis Ülemiste AS-ist.