Viktori Kvartal
Viis büroohoonet, kaks parkimismaja ja linnaväljak – see on uus Viktori Kvartal Tallinna ambitsioonikaimas ärilinnakus Ülemiste Citys.
Viktor Masingu majast saab kvartali uus kõrgustesse pürgija. Neljast tornist koosnev büroohoone on omavahel ühendatud kümne korruse kõrguselt, pakkudes eksklusiivseid väliterrasse üheteistkümnendal korrusel. Lisaks on suuremad terrassid kolmanda korrusel ja väiksemad rõdud 4-10 korruste lõunapoolsel küljel.
Neliktorni esimene etapp on sissekolimiseks valmis hiljemalt 2027. aasta kevadel.
„Lõõtsa tänava Viktori väljakult saab alguse omalaadne hoonemahtude arhitektuurne lõõts, mis ajapikku tõmmatakse Sepapaja promenaadi suunal lahti, jäädvustamaks eesti teaduse vägevate Viktorite lugu ka Ülemiste City ajaloos“.
– Ilmar Klammer, Arhitektuuribüroo Novarc
TERRASSID
Järk-järgult kerkivate Masingu maja tornide vahele, 10. korrusel leiavad koha väliterrassid, mis jagavad kauneid vaateid linnakule, merele ja lennujaamale. Turvalise klaaspiirde ja konteinerhaljastusega väliterrassid saavad osaks kontoripinnast, pakkudes samas silmailu ka klientidele ja lõõgastusvõimalust töötajatele. Kümnenda korruse terrassid jagunevad kuni nelja erineva kontori vahel.
RESTORAN
Maja esimesele korrusele on planeeritud esinduslik restoran, mis pakub mitmerkesist lõunamenüüd nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostuks. Toitlustust on võimalik tellida ka otse kontorisse või linnaku konverentsikeskustesse.
ÜLEMISTE CITY HUB
Teisele korrusele otse konverentsikeskuse naabrusesse on planeeritud trendikas kasvukontor Ülemiste City HUB, kuhu on planeeritud privaatsed väike-kontorid koos avatud tööala, köögi ja eraldi nõupidamisruumidega. Kasvukontor on mugav lahendus alustavale ettevõttele, mis ei lisa suuri ja pikaaegseid kohustusi ning võimaldab paindlikult kasvada või kahaneda. Kui kasvukontor on väikeseks jäänud, pakub kogu Ülemiste linnak võimalust laieneda ilma asukohta vahetamata.
Stiil
Interjöör on ammutanud inspiratsiooni Eesti loodusliku rannajoone sügavaimast olemusest, võttes arvesse hooajaliste variatsioonide rikkust, ehedat ja abstraktset tunnet puhtast ja värskest loodusest, kajastades seda kaasaegses võtmes. Valitud looduselemendid on rannaniidud, liivaluited, rohelus, looduslik põhjamaine valgus, loodushääled ja lõhnad. Materjalid ja vormid, võimaldavad taasluua kujutluspilti rahust ja looduse puhtusest. Sellise looduse, mis tundub oma ja mille üle võib uhke olla.
Tehnoloogiat kasutatakse loodusnähtuste väljendamiseks valguse, digitaalsete piltide ja helimaastiku kaudu.
2 sisekujunduspaketti
Paketid RABA ja KAASIK ning nende standard või preemium lahendused kannavad maastike struktuure ja tonaalsust materjalidesse, luues rahulikke ruume. Soojust toovad puitdetailid: spoonuksed, puitraamis klaasid, ribilised puitripplaed ja vineeriga kaetud aknapaled. Ruumi põhitoonina domineerib helgus ja soojus. Mahedad looduslikud toonid nii seintel laes kui põrandamaterjalides loovad hubase töömaastiku koosluse.
Rohelust väärtustav linnak
Linnaku uusarenduste ja renoveeritud ajalooliste Dvigateli tööstushoonete vahel on koha leidnud rohelus ning veesilmad, mis on saanud linnaku inimeste lemmikpaigaks.
Iga uue hoone juurde rajatakse park või istumisala, kus on mõnus kontoritööd teha ja kiirest mõttetööst vahelduseks puhata.
Parkimine on planeeritud linnaku perimeetrisse, et linnaku süda oleks vaikne, rahulik ja tulevikus autovaba keskkond.
Logistika on imelihtne
Viktori kvartal asub transpordivõimaluste tuiksoonel, mille ühel küljel on Tallinna lennujaam, teisel aga tulevane Rail Baltic terminal ja uus bussijaam. Sadam on linnakust vaid kümne minuti autosõidu kaugusel ja lisaks jääb piirkond mugavalt ka kahe Tallinna peamagistraali, Peterburi tee ja Tartu maantee vahele.
Siia saab igast linnajaost mugavalt bussi, rongi ja alates 2026. aastast taas trammiga, säästes nii linnaruumi kui ka loodust.
Bikeep rattaparklad on kõikjal linnakus ja kergliiklusteedevõrgustik pidevas arengus.
KORRUSEPLAANID
13 korrusel on planeeritud kontoripinnad 180 ruutmeetrist alates; poolkorrused 450m2 ; täiskorrused 900m2 või miks mitte ka terve torn. 10 korruse kõrguselt on kaks kõrghoonet omavahel seotud, mis võimaldab aja jooksul kontoripinnal kasvada mitte ainult kõrgusesse, vaid ka laiusesse kuni 1800 ruutmeetrile.