Terviselinnaku kolmas etapp
Ülemiste City jaoks on oluline tervis ja tervist toetava keskkonna loomine. Ka uue Tervisemaja arendamisel oleme lähtunud Tartu Ülikooli loodud 3×3 tervisemudelist, mis loob aluse talentide vaimse, füüsilise kui sotsiaalse tervise toetamisele linnaku, tööandja ja inimese enda tegevuste kaudu. Uus Tervisemaja pakub kogukonnale veelgi laiemat valikut tervishoiuteenuseid, uusi valdkonna teadmisi ja tipptehnoloogiaid ning teenusepakkujatele uut ja innovatiivset keskkonda.
Tervisemaja 3 on Ülemiste City terviselinnaku viimane etapp, mille valmimisel 2027. aastal, saab Ülemistel valmis Baltikumi suurim erakapitalil rajatud terviseklaster. Uus tervisearendus toob linnakusse Eesti mõttes ainulaadse eakatekodu kontseptsiooni, mis seab esikohale kogukonnaga seotuse, ligipääsetavuse ja läheduse kõigi vajalike terviseteenustega. Ka uus erapark ning lai rohevöönd kerkivad koos Tervisemaja 3-ga.
“Tänaseks on Ülemiste City terviselinnak kujunenud üheks piirkonna olulisemaks terviseteenuste pakkujaks, ühendades laia spektri ennetus- ja raviteenuseid ning edendades innovatsiooni tervishoiuvaldkonnas.”
– Mainor Ülemiste juhatuse liige Sten Pärnits
Hoonest
7-korruseline | netopind 7600 m2 | A-klassi energiamärgis
Hoone arhitektuurne ja maastikuarhitektuurne lahendus moodustavad Tervisemaja 2 hoonega ühtse terviku, olles inspireeritud orgaanilisest vormikeelest. Hoone sisearhitektuur loob looduslike materjalide, rohke taimestiku ja pastelsete toonidega hubase interjööri.


Keskkond, mis toetab ja hoiab
Hoone maastikuarhitektuuri idee lähtub eelkõige Tervisemaja funktsioonist – inimeste tervendamine, tervise hoidmine, elukvaliteedi parendamine. Samuti lähtub haljastus keskkonnasõbralikkusest – kasutatakse maksimaalselt kohalikke taimi võimalikult mitmekesise keskkonna kujundamiseks, mis meelitaks ligi ka erinevaid linde ning putukaid. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett ning hoone katusele on projekteeritud päikesepaneelide park.
Galerii



