Uudised

Ainulaadne koolitusprogramm viib ärilinnaku ettevõtted ja töötajad kokku juhtivate kõrgkoolidega

,   2 minutit lugemist

Eile käivitus esimeste loengutega Ülemiste City koolituskrediidi programm. Tegemist on AS Mainori, linnaku ettevõtete ja Eesti kuue juhtiva kõrgkooli koostööprojektiga, mis teadaolevalt loob terves maailmas pretsedendi.

Koolituskrediidi programm viib kokku Ülemiste City ettevõtted ja Eesti kõrgkoolid, andes linnaku ettevõtetele võimaluse kasutada aasta jooksul kindlas mahus kõrgkoolide kursuste krediiti. Õppeaasta jooksul pakutakse kogukonnale kuni 6000 tundi tasuta koolitusi, mille rahaline väärtus ulatub 150 000 euroni, sõnas AS Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits.

„Teame nii maailmast kui ka Eestist erinevaid koolituste ühte tervikusse koondamise algatusi. Eelkõige on see puudutanud e-koolitusi. Siin loodav sünenergia on oma olemuselt ainulaadne ja peaks korraga täitma mitu eesmärki ,“ sõnas Kadi Pärnits.

Ta põhjendas: „Innustame ettevõtete töötajaid osalema kõrgkoolide pakutavatel koolitustel, avardades samas ettevõtete ja õppeasutuste koostööd uuringute, konsultatsioonide või mis iganes ühisprojektide vallas. Linnaku töötajatest 64% on kõrgharitud, mis küll Eesti keskmisest enam kui poole kõrgem näitaja, kuid arenguruumi enda harimisel veel leidub. Ka kõrgkoolide viimine ühisele koolitusi pakkuvale platvormile on unikaalne. Nii tekivad kõrgkoolidel uued võimalused koolituste, õppeprogrammide ning tootearenduste tutvustamisel ja müümisel. Siinse keskkonna edendamine ning ettevõtetele ja talentidele lisandväärtuse loomine toetab Eesti hariduse ja majanduse laiemat arengut.“

Koolituskrediidiga on liitunud Tartu Ülikool, TalTech, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Tallinna Tervishoiukõrgkool. Valimis saab olema sadakond erinevat koolitust, hõlmates väga laia erialade ringi – täpsemalt saab nendega tutvuda leheküljel www.koolituskrediit.ee.

Ühtekokku tegutseb Baltimaade suurimas ärilinnakus ligi pooltuhat ettevõtet. Sügisel neist 16 osalusel läbi viidud pilootprojekt näitas, et keskenduda tuleb eelkõige mitmekesisusele, rõhutas programmi eest vastutav AS Mainori juhatuse liige Eneken Titov. „Huvi pakkunud teemadering kujunes äärmiselt laiaks. Tegime sellest järelduse, et ei tähtsusta ühtki valdkonda teisele. Ühed nõutumad olid näiteks psühholoogiaga seotud loengud. Samuti finantsteemad just tavatöötaja, mitte niivõrd eriala spetsialisti vaatevinklist lähtuvalt.“

„Nagu Mainor arendab väga aktiivselt ja uuenduslikult tervet siinset kogukonda, iseloomustaksin ka koolituskrediidi programmi algatust. Tegemist on suurepärase ideega. Kahtlemata vajab iga julge ettevõtmine esmalt niiöelda käimajooksmist – näiteks meie ekspertidel ja spetsialistidel ei olnud sobivaid loenguid kerge leida -, aga see on alguse puhul täiesti loomulik,“ lausus Ülemiste City ühe suurema rentniku, Maksu- ja Tolliameti personali arendusjuht Merle Nurmoja.

Teadmistepõhisus ja koostöö rajavad tee uue linnakultuurini

Ülemiste City arendajad on Eesti juhtivate ülikoolidega koostööd teinud varemgi. Näiteks eelmisel aastal sõlmiti Tartu Ülikooliga memorandum, millega käivitati laiapõhjaline terviseedendamise programm – eesmärgiga parandada linnakus elava ja töötava enam kui 12 000 talendi tervisekäitumist.

„Uue linnakultuuri loomine ühes parimate spetsialistide teadmiste ja kogemuste kaasamisega on võti järjest motiveerivama töö-, arengu- ja elukeskkonna loomisel. Keskendudes innovatsioonile ja koostööle, loodame tõusta ka maailmas suunanäitajaks,“ tõdes Kadi Pärnits.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised